Juliette Has A Gun Metal Chypré Eau de Parfum (75ml) - FragranceGems

Juliette Has A Gun Metal Chypré Eau de Parfum (75ml)

€91,99 EUR
Siirry tuotetietoihin
Juliette Has A Gun Metal Chypré Eau de Parfum (75ml) - FragranceGems

Juliette Has A Gun

Juliette Has A Gun Metal Chypré Eau de Parfum (75ml)

€91,99 EUR
Hyväksytyt maksutavat
  • Klarna
  • iDEAL Wero
  • Google Pay
  • Visa
  • Mastercard
  • Apple Pay
  • PayPal
  • Shop Pay

Miksi ostaa FragranceGemsiltä?

  • ✓

    Aitoja tuotteita: Toimitetaan sinetöityinä alkuperäispakkauksessa.

  • ✓

    Nopea käsittely: Tilaukset käsitellään 1–2 arkipäivän kuluessa.

  • ✓

    Tukea opiskelijoille: Opiskelijoiden intohimoisesti ylläpitämä sivusto.

Tuotetiedot ja tuoksun kuvaus

Juliette Has A Gun Metal Chypré – warm, houtig en elegant

Juliette Has A Gun Metal Chypré opent met bergamot en roze peper. In het hart komen patchouli, suède, amber en iris samen tot een warme, donkere kern. De basis van ambroxan, tonkaboon en witte musk maakt de afdronk zacht en rond. Deze geur hoort bij de Luxury Collection van het merk en heeft een chypre-karakter met een leerachtige toon, voor wie een volwassen, ingetogen compositie zoekt.

Geurnoten van Juliette Has A Gun Metal Chypré

  • Topnoten: bergamot, roze peper

  • Hartnoten: patchouli, suède, amber, iris

  • Basisnoten: ambroxan, tonkaboon, witte musk

Hoe haal je het meeste uit deze geurervaring?

Breng de geur aan op de polsen, in de hals en in de holte van de ellebogen, waar de huid het warmst is. Wrijf de polsen daarna niet over elkaar, want dat breekt de topnoten voortijdig af. Bewaar de flacon koel en donker en uit direct zonlicht, zodat de samenstelling langer intact blijft.

Voor wie is Juliette Has A Gun Metal Chypré geschikt?

Deze unisex geur past bij wie van chypre-geuren met suède en patchouli houdt. Hij is geschikt voor de avond en voor bijzondere gelegenheden, vooral in de herfst en de winter. Wie een volwassen, ingetogen geur zoekt die niet zoet is, vindt hier een flacon van 75 ml.

Waarom Juliette Has A Gun Metal Chypré kopen?

U krijgt 75 ml eau de parfum uit de Luxury Collection van Juliette Has A Gun. De opbouw loopt van bergamot en roze peper via patchouli, suède en iris naar ambroxan, tonka en witte musk. Het is een geur met een chypre-karakter en een droge, warme afdronk.

Veelgestelde vragen

Is Juliette Has A Gun Metal Chypré een eau de parfum of een extrait de parfum?
Dit is een eau de parfum. Die concentratie geeft een duidelijk merkbaar geurspoor en blijft goed op de huid liggen zonder te overheersen.

Hoe lang blijft Juliette Has A Gun Metal Chypré ruiken?
Dat verschilt per huidtype, seizoen en het aantal verstuivingen; het merk noemt zelf geen vaste tijd.

Is Juliette Has A Gun Metal Chypré geschikt als cadeau?
Ja. Een uitgesproken maar toegankelijke chypre-geur in een luxe uitvoering is een passend cadeau voor wie van volwassen, houtige parfums houdt.

Usein kysyttyjä kysymyksiä

Ovatko parfyyminne aitoja?

Kyllä. Kaikki FragranceGemsin hajuvedet ovat aitoja tuotteita myymiltämme merkeiltä. Ne toimitetaan sinetöityinä alkuperäispakkauksessa, ja ostamme ne vakituiselta toimittajaltamme EU:n sisältä.

Miten hajuvesinne voivat olla niin edullisia?

Olemme opiskelijoiden pyörittämä yritys, jonka missiona on tuoda laadukkaat hajuvedet kaikkien ulottuville. Toimimalla pienillä katteilla, alhaisilla yleiskustannuksilla ja älykkäällä ostopolitiikalla pystymme pitämään hintamme alhaisina. Meillä ei ole kalliita myymälöitä tai suuria markkinointibudjetteja – annamme tuotteidemme ja tyytyväisten asiakkaidemme puhua puolestaan!

Mikä ero on näytteellä ja täysikokoisella pullolla?

Näyte (dekantti) on pienempi määrä hajuvettä (yleensä 2–10 ml), joka sopii erinomaisesti tuoksun kokeiluun. Täysikokoinen pullo on valmistajan alkuperäinen pullo. Molemmat sisältävät täsmälleen saman tuoksun ja ovat yhtä laadukkaita – näytteet ovat ihanteellisia, jos haluat kokeilla hajuvettä ennen kuin hankit täysikokoisen pullon!

Kuinka kauan 100 ml:n hajuvettä riittää?

100 ml:n pullo sisältää noin 1 200–1 500 suihkausta. Keskimääräisellä käytöllä (2–3 suihkausta päivässä) se riittää 1,5–2 vuodeksi! Näin hajuvettä tulee erittäin edulliseksi käyttökertaa kohti. Erityistilaisuuksissa se tietysti riittää vielä pidempään.

Kuinka nopeasti tilaukseni lähetetään?

Tilaukset käsitellään 1–2 arkipäivän kuluessa ja lähetetään PostNL:n tai DHL:n kautta. Saat aina seurantakoodin. Maakohtaiset toimitusajat löydät toimitusehdoistamme.

Voinko palauttaa hajuveteni, jos en ole tyytyväinen?

Hajuveteiden hygieniasyistä emme valitettavasti voi hyväksyä avattujen tuotteiden palautuksia. Siksi suosittelemme aina kokeilemaan ensin näytepakkausta ennen täysikokoisen tuotteen tilaamista. Näin voit olla varma, että tuoksu sopii sinulle! Avaamattomat tuotteet voidaan palauttaa 14 päivän kuluessa.

Miten minun tulisi säilyttää hajuvettä, jotta se säilyy mahdollisimman pitkään?

Säilytä hajuvettä viileässä, kuivassa paikassa suojassa suoralta auringonvalolta. Vältä kylpyhuonetta kosteuden ja lämpötilan vaihteluiden vuoksi. Oikein säilytettynä hajuvettä voi säilyttää helposti 3–5 vuotta, usein jopa pidempään. Pidä korkki aina tiukasti kiinni hapettumisen estämiseksi.